160915 konfaszpitale

Łączenie szpitali nie oznacza likwidacji. Nie będzie redukcji zatrudnienia personelu medycznego ani wyższego, ani średniego szczebla, nie będzie likwidacji ważnych i potrzebnych oddziałów, konsolidacja szpitali nie oznacza niszczenia niczego – mówił o łączeniu Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc oraz Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie marszałek Władysław Ortyl, podczas konferencji prasowej 15 września. Nie zgadzamy się na strasznie pacjentów, bo ich bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.  

Podkarpackie Centrum Chorób Płuc stanie się po prostu częścią szpitala klinicznego  przy ulicy Szopena, tak jak jego częścią jest Podkarpackie Centrum Onkologiczne. Odbywamy bardzo wiele spotkań każdego dnia, uzgadniając szczegóły łączenia szpitali. Temat ten będzie także najważniejszą kwestią na najbliższej sesji sejmiku, 26 września, na której planujemy dużą debatę o ochronie zdrowia mieszkańców Podkarpacia. Na sesję chcemy zaprosić panią wojewodę i dyrektora rzeszowskiego oddziału NFZ orz wiele innych osób, które współistnieją w tym obszarze ochrony zdrowotnej w regionie - mówił podczas konferencji marszałek Władysław Ortyl.

W czasie spotkania z dziennikarzami regionalnych mediów marszałek przedstawił nowego dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej UMWP. Z dniem 12 września został nim Wojciech Trzaska.   

Zapraszamy do odsłuchania wypowiedzi z konferencji prasowej marszałka Władysława Ortyla.

 

 

 

 

Aleksandra Gorzelak-Nieduży   

Foto Monika Konopka

Video Michał Mielniczuk