W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie otwarta została Klinika Onkohematologii Dziecięcej.  Samorząd województwa w czasie uroczystości reprezentowali członek zarządu Stanisław Kruczek i wojewódzki radny Jerzy Cypryś.  Gościem otwarcia był także  prof. dr. hab. n. med. Jerzy Kowalczyk, Konsultant Krajowy w dziedzinie Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Otwarcie kliniki stało się możliwe dzięki decyzjom Zarządu Województwa Podkarpackiego i dofinansowaniu tego zadania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Koszt całego projektu wyniósł prawie 16 mln złotych. Przyznane przez zarząd województwa dofinansowanie sięgnęło niemalże 13 mln złotych.

W trakcie uroczystości odczytany został list, który wystosował z tej okazji marszałek województwa Władysław Ortyl. Marszałek podkreślił wagę powstania kliniki, która ma fundamentalne znaczenie, zarówno dla dostępności leczenia w tak ważnej dziedzinie jak onkohematologia, podnoszenia poziomu świadczonych przez szpital usług i komfortu pacjentów, jak również możliwości rozwoju dla kadry lekarskiej, podnoszenia kompetencji specjalistów - zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek.

I Klinika Onkohematologii Dziecięcej dysponuje 15 łóżkami oraz 4 łóżkami oddziału dziennego. Powstała ona, aby zagwarantować młodym i najmłodszym mieszkańcom Podkarpacia dostęp do najlepszych metod diagnostyki, leczenia i opieki zdrowotnej. Rocznie jest w stanie zapewnić opiekę stacjonarną i ambulatoryjną dla około 600 dzieci.

 

Aleksandra Gorzelak - Nieduży
Biuro prasowe
Bartłomiej Ćwikła
Kancelaria Zarządu