Pogotowie Ratunkowo-Medyczne w Ivano Frankivsku wzbogaciło się o kolejną karetkę. Tym razem darczyńcą jest Samorząd Województwa Podkarpackiego, który przekazał jeżdżącego dotychczas w flocie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – Fiata Ducato. To już czwarty pojazd z Polski, który trafił do stolicy obwodu w zachodniej Ukrainie.

Podczas krótkiej uroczystości przekazania karetki Stanisław Kruczek - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego podkreślił konieczność niesienia pomocy sąsiadom, doświadczającym zbrojnej agresji.

- Na Ukrainie trwa konflikt zbrojny i jako Samorząd Województwa Podkarpackiego rozumiemy tragedię, która spotyka Ukraińców. Ta sytuacja wymaga od nas solidarności. Mogę jedynie życzyć, aby ta kartka wykorzystywana była w okresie pokoju – mówił Stanisław Kruczek.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Andrzej Kwiatkowski zapewniał, że przekazanie sprzętu medycznego jest tylko jednym z obszarów pomocy, jakiej podkarpaccy ratownicy udzielają kolegom z Ukrainy.

- Staramy się przekazywać naszą wiedzę kolegom z różnych części Ukrainy, choć nie ukrywam, że również korzystamy z doświadczeń naszych sąsiadów. Nasza współpraca pomimo dzielącej nas granicy jest naprawdę intensywna – mówił Andrzej Kwiatkowski.

Przedstawiciel Pogotowia Ratunkowo-Medycznego z Ivano Frankivska – Jagor Semkovic, dziękował za przekazany sprzęt, tłumacząc do jakich zadań wykorzystają nowy samochód.

Doceniamy ten szczególny dla nas dar. Pracownicy naszego pogotowia wyjeżdżają często w rejon Dniepropietrowska, by nieść pomoc naszym żołnierzom. Taki sprzęt jest nam niezwykle potrzebny. Dzięki pomocy polskich kolegów możemy ratować  życie w dużo nowocześniejszym sprzęcie – to już czwarta karetka jaką nasza stacja otrzymała z różnych regionów waszego kraju – dziękował Jagor Semkovic. 


 

Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP