logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

 

cytologia

mammo

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Zdrowie w regionie

wrota-zdrowie

Dzisiaj w całym kraju biskupi odwiedzają chorych w szpitalach i domach opieki. W Rzeszowie wraz z biskupem Janem Wątrobą za chorych modlił się Stanisław Kruczek z zarządu województwa.

W kościelnej kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Fryderyka Chopina mszę w intencji chorych, a także wszystkich, którzy sprawują nad nimi opiekę odprawił bp Jan Wątroba. W czasie nabożeństwa biskup prosił o modlitwę za wszystkich, którzy są w tej chwili na szpitalnych oddziałach, a także tych, którzy szczęśliwie wracają do zdrowia.

Mądrość serca. O taką mądrość się módlmy. Żeby nie zabrakło jej pracownikom służby zdrowia, a także każdemu z nas, także rodzinom tych, którzy są dziś w szpitalach – mówił do zebranych bp Wątroba.

Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, po mszy wraz z dyrekcją szpitala odwiedził pacjentów placówki.

Światowy Dzień Chorego ustanowił papież Jan Paweł II. Zrobił to 23 lata temu, dokładnie 11 maja 1992 r.  Kościół katolicki obchodami tego dnia chce uwrażliwić wiernych na cierpienie. To również czas refleksji dla tych, którzy opiekują się chorymi.

Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UWMP

nauka w sluzbie baner1

 

7.12 banerek 300x100

 

zipbaner-1

 

ROPS banner

 

Statystyka

Odwiedza nas 750 gości oraz 0 użytkowników.