Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułu„645 lat istnienia miasta to prawie sześć i pół wieku działalności wielu pokoleń Polaków na rzecz lokalnej społeczności. To przepiękna i bogata historia, która jest integralną częścią historii naszego kraju i jego dziedzictwa” – mówił marszałek Władysław Ortyl, podczas jubileuszowych obchodów w Rymanowie.

Miniatura artykułu

Miniatura artykułuWczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego z inicjatywy marszałka Władysława Ortyla odbyło się spotkanie poświęcone pakietowi onkologicznemu i roli koordynatora opieki onkologicznej w systemie opieki zdrowotnej. Celem było przypomnienie o rosnących potrzebach pacjentów cierpiących na nowotwory, które uwydatniły się w okresie pandemii.

Rusza program bezpłatnej pomocy psychologiczno-prawnej dla osób z niepełnosprawnościami z województwa podkarpackiego.

Zadanie jest współfinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego w ramach ogłoszonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie konkursu ofert.

Aby móc skorzystać z bezpłatnego wsparcia, wystarczy zarejestrować się na stronie Fundacji ADRA Polska pod poniższym linkiem:

https://www.adra.pl/wsparcie-dla-woj-podkarpackiego/

Miniatura artykułuZłożę propozycję, aby jedno z najbliższych posiedzeń Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa odbyło się w formule „wyjazdowej” w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie – powiedział marszałek Władysław Ortyl. To wniosek po kolejnej wizycie w rzeszowskim szpitalu.

Centrum e-Zdrowia - w ramach Akademii CeZ - kontynuuje nabór na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami związanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej”.

Do udziału w realizowanych przez Centrum szkoleniach zachęcamy szczególnie w kontekście pozyskania wiedzy z zakresu wymiany Elektronicznej Dokumentacji Medycznej za pośrednictwem Systemu P1. Przypominamy, że obowiązek zapewnienia wymiany danych zawartych w EDM wchodzi w życie już 1 lipca 2021 r.

 Wszystkie niezbędne informacje dotyczące szkoleń znajdą Państwo na stronie Projektu: https://www.cez.gov.pl/akademia-cez/szkolenia-z-edm/

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego