Otwórz/zamknij mapę strony
Delegacja Okręgu Hamyang z Korei Południowej gościła na Podkarpaciu. 18 czerwca z gośćmi z Azji spotkali się wicewojewoda Lucyna Podhalicz oraz członek zarządu województwa Stanisław Kruczek.
Spotkanie była okazją do zaprezentowania obu regionów. Stanisław Kruczek scharakteryzował Województwo Podkarpackie, jego położenie oraz największe atuty, dostępność komunikacyjną, dominujące branże przemysłowe oraz możliwości inwestycyjne. Gości z Korei szczególnie interesowały właściwości zdrowotne podkarpackich uzdrowisk.
Stojący na czele koreańskiej delegacji Seo Chun Seo, Przewodniczący Okręgu Hamyang mówił  z kolei o atutach swego regionu. Jak podkreślał Okręg Hamyang jest dość podobny do Podkarpacia, bowiem przemysł samochodowy oraz lotniczy to dominujące w nim branże przemysłu. Przewodniczący Okręgu Hamyang dużą uwagę skierował podczas spotkania na korzystne położenie swojego regionu oraz atrakcje turystyczne.
W 2020 roku w Okręgu Hamyang odbędzie się międzynarodowa wystawa EXPO poświęcona metodom leczniczym z wykorzystaniem żeń-szenia (eng. 2020 Hamyang Wild Ginseng Anti-aging Expo), na którą Przewodniczący Chun serdecznie zaprosił władze województwa podkarpackiego. Przewodniczący koreańskiej delegacji wręczył również członkowi zarządu Stanisławowi Kruczkowi pismo wyrażające wolę formalnej współpracy w przyszłości. Strony wstępnie uzgodniły, że potencjalnymi obszarami współpracy mogłyby być wymiana kulturalna, wymiana międzyuczelniana oraz rozwój przedsiębiorczości.
Obecny na spotkaniu z koreańską delegacją Vladislav Rtishev, Konsul Honorowy Republiki Korei we Lwowie, wyraził dużą radość z odbytego spotkania oraz wyrażonej woli współpracy w najbliższej przyszłości.
Piotr Kwaśniak
Kancelaria Zarządu, Oddział współpracy międzynarodowej

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego