18013 chinskiAMBAmbasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Chińskiej Republiki Ludowej w RP Liu Guangyuan przebywał z wizytą na Podkarpaciu. Spotkał się z wojewodą Ewą Leniart i marszałkiem Władysławem Ortylem.

Wizyta miała charakter kurtuazyjny. Ambasador Liu Guangyuan w tym roku rozpoczął misję dyplomatyczną w Polsce. Podczas spotkania w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim rozmawiano m. in. o realizowanych w regionie inwestycjach, wydarzeniach w obszarze kultury, jak również o wzajemnej współpracy w oparciu o atuty gospodarcze i walory turystyczne Podkarpacia.

Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Liu Guangyuan złożył list uwierzytelniający na ręce Prezydenta RP 17 kwietnia 2018 r. Przed objęciem placówki w naszym kraju był dyrektorem Departamentu ds. Bezpieczeństwa Zewnętrznego MSZ Chińskiej Republiki Ludowej. W latach 2010-2014 był Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym ChRL w Republice Kenii. Wcześniej pracował w ambasadach w Republice Ghany oraz w Federalnej Republice Nigerii, a także w Konsulacie Generalnym ChRL w San Francisco oraz w Ambasadzie Chin w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

na podst. inf. PUW
fot. Agnieszka Skała/PUW Rzeszów