Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Aktualności

Delegacja z Indii na targach A&DM

|
Michał Mielniczuk

170510 gujaratPodczas odbywających się w Jasionce targów Aerospace&Defense Meeting marszałek Władysław Ortyl spotkał się z delegacją z Indii z zaprzyjaźnionego stanu Gudżarat.

W czasie godzinnego spotkania rozmawiano w jakich obszarach oba regiony: podkarpackie i stan Gudżarat mogą razem współpracować. Na pierwszy plan z racji trwających targów  wysunął się przemysł lotniczy, a także obronny. Marszałek wskazywał na prężnie działające na Podkarpaciu firmy z tej branży, jak chociażby PZL Mielec czy Huta Stalowa Wola, które mogłyby nawiązać kooperację z partnerami z Indii. Kolejną płaszczyzną współpracy, o jakiej rozmawiano, był przemysł motoryzacyjny oraz  rolnictwo. 

Marszałek W. Ortyl zaprosił gości ze stanu Gudżarat na odbywające się w grudniu targi EKOGALA, aby mogli zaprezentować swój region. Zaproszenie zostało przyjęte z wielkim zadowoleniem, jednocześnie delegacja z Indii zapewniła, że chętnie będzie gościć u siebie przedstawicieli z Podkarpacia. Rozmawiano także o współpracy pomiędzy uczelniami, szczególnie w zakresie kierunku medycznego oraz o startupach, które dla obu regionów mają ogromne znaczenie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.

Podczas drugiego dnia odbyły się także m.in. warsztaty SIEMENS poświęcone prowadzeniu przedsiębiorstwa cyfrowego w sektorze lotniczym, a także seminarium POLSA, które dotyczyło polskich przedsiębiorstw lotniczych w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. 

Na popołudnie drugiego dnia targów Aerospace&Defense Meeting zaplanowana jest prezentacja startupów. Targi potrwają do czwartku 11 maja.

 

Monika Konopka
fot. Michał Mielniczuk 
Biuro Prasowe UMWP