logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

170203 ekrMarszałek Władysław Ortyl spotkał się z Robem Jonkmanem, przewodniczącym grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Komitecie Regionów. Rob Jonkman przybył na Podkarpacie, by wziąć udział w debacie „Rozważania nad Europą, otwarty dialog z obywatelami”, która odbędzie się w dniu jutrzejszym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce.

Przewodniczącemu w jego wizycie na Podkarpaciu towarzyszy Neva Sadikoglu-Novaky, sekretarz generalna EKR w Komitecie Regionów. W spotkaniu, oprócz marszałka Władysława Ortyla, który jest członkiem grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, udział wzięli także: Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki oraz zastępca członka EKR w Komitecie Regionów -Robert Godek, Starosta Strzyżowski.

Na spotkaniu marszałek Władysław Ortyl zaprezentował przewodniczącemu województwo podkarpackie. Mówił o potencjale biznesowym i turystycznym regionu, rozwoju infrastruktury komunikacyjnej i tworzeniu warunków odpowiednich do rozwoju gospodarki opartej na wiedzy. Marszałek wspomniał też o Funduszach Europejskich, które przekładają się na wzrost poziomu życia mieszkańców Podkarpacia.

Debata „Rozważania nad Europą, otwarty dialog z obywatelami jest częścią Ogólnopolskiego Noworocznego Spotkania Samorządowców z premier Beatą Szydło i przewodniczącym KR Markku Markkulą. Jej celem jest wsłuchiwanie się w problemy obywateli oraz propozycje padające z ich strony, co do przyszłości Europy. Inicjatywa została nazwana „Goinglocal” i ma na celu przekazywanie do Brukseli informacji dotyczących sposobu postrzegania Unii Europejskiej z poziomu regionalnego.

Tekst/foto:
Daniel Kozik
Biuro Prasowe UMWP