Współpraca w obszarze przemysłu lotniczego i zbrojeniowego była głównym celem zorganizowanej w dniu 24 listopada na Podkarpaciu wizyty studyjnej grupy norweskich przedsiębiorców.  Partnerem województwa w organizacji tego przedsięwzięcia była Ambasada Królestwa Norwegii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dolina Lotnicza.

Wizyta w regionie rozpoczęła się od spotkań z Członkami Zarządu Województwa Stanisławem Kruczkiem oraz Lucjanem Kuźniarem, którzy potwierdzili wsparcie województwa dla zainicjowanych kontaktów dwustronnych. Podkreślano również na przykładzie specjalnych stref ekonomicznych Województwa Podkarpackiego, jak owocne , prorozwojowe i obopólnie korzystne są inwestycje zagraniczne.

Norweskie firmy, które odwiedziły Podkarpackie, poprzez zastosowane w procesie produkcyjnym wysokie  technologie oraz  znaczące nakłady na Badania i Rozwój  charakteryzują się dużą innowacyjnością swoich produktów. Natomiast podkarpackie firmy, z którymi zapoznali się norwescy biznesmeni  to liderzy w swoich branżach i specjalizacjach. Już wiele pierwszych rozmów przekuwało się w konkretne założenia projektowe i kooperacyjne.

GALERIA 1 

GALERIA 2 

Katarzyna Stachowicz
Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej
Fot.

(1) M.Mielniczuk
Biuro prasowe UMWP
(2) Damian Chudzik 
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego