logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 18 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Wicemarszałek Bogdan Romaniuk spotkał się z przedsiębiorcami z włoskiej Umbrii. Rozmawiano m.in. o możliwych formach współpracy obu regonów.

Tematem rozmów był szeroki potencjał do przyszłej współpracy między regionami m.in. w dziedzinie kultury, nauki i szkolnictwa wyższego oraz realizacji projektów międzynarodowych przy wsparciu  Funduszy Europejskich z bieżącej perspektywy finansowej. Przedstawiciele włoskiej delegacji podkreślali wysoką renomę województwa podkarpackiego oraz jego stolicy w Europie, która skłoniła ich do odwiedzenia Rzeszowa. Goście wyrazili opinię, że to właśnie w naszej części Europy leży nadzieja na ożywienie gospodarcze unii. Wicemarszałek Bogdan Romaniuk wyraził ze swojej strony nadzieję na oficjalne spotkanie władz województwa podkarpackiego z przedstawicielami Umbrii, które mogłoby się odbyć na Podkarpaciu. Zaproponował nawet wstępny termin sugerując otwarcie Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy byłego senatora RP Mieczysława Janowskiego. Wziął w nim również udział prof. dr hab. Daniele Stasi, włoski naukowiec od lat związany z Uniwersytetem Rzeszowskim.

Edgar Szewczyk
Oddział współpracy gospodarczej
Fot. Michał Mielniczuk
Biuro prasowe UMWP