Delegację z ukraińskiego miasta Winnica, we wtorek 27 października, przyjął Stanisław Kruczek, członek zarządu. Licealna młodzież dowiedziała się na czym polega praca samorządu oraz jakie są największe atrakcje Podkarpacia.
Podczas wizyty w urzędzie goście z Ukrainy dowiedzieli się o kompetencjach Samorządu Województwa. Stanisław Kruczek opowiedział także o najsłynniejszych atrakcjach turystycznych regionu, a także nowoczesności i innowacyjności stolicy Podkarpacia. Na zakończenie spotkania ukraińska młodzież wraz z opiekunami zobaczyła film promocyjny województwa podkarpackiego oraz odebrała specjalnie przygotowane upominki. Nie zabrakło też atrakcji z ich strony.  Uczniowie z Ukrainy odśpiewali pieśń „Boże, coś Polskę”.
 
Spotkanie było jednym z punktów programu wymiany młodzieży NCK „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży”, którego uczestnikami są najzdolniejsi uczniowie z Ogólnokształcącej Szkoły I-III stopnia nr 12 w Winnicy. Organizatorem ich pobytu na Podkarpaciu jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Szkolnych „Wyspiański”, które zrzesza nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Rzeszowie. 
Justyna Dec
Oddział współpracy międzynarodowej
Fot. Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe