Rozwój współpracy w obszarze winiarstwa oraz możliwość realizacji wspólnych projektów finansowanych m.in. ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego to główne tematy, która Lucjan Kuźniar, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego poruszył podczas piątkowego spotkania z Ivanem Marakiem, zastępcą Hejtmana Kraju Zlinskiego. 
Przyjazd na Podkarpacie czeskiej delegacji związany był z udziałem w międzynarodowych targach produktów i żywności wysokiej jakości EKOGALA. W rozmowie podsumowano także dotychczasową współpracę międzyregionalną prowadzoną od 2004 r. Pan Hejtman Marak zaprosił Pana Marszałka Kuźniara na kolejną edycję regionalnych targów produktów i wyrobów rolnych PERLA ZLINSKA, które odbędą się na początku października bieżącego roku w Zlinie.
 
Już po raz piąty Kraj Zlinski prezentował swoje regionalne wyroby na międzynarodowych targach EKOGALA. Tym razem mieszkańcy Podkarpacia mogli zapoznać się z ofertą morawskich produktów prezentowanych przez uczniów Zespołu Szkół Średnich – Centrum Przygotowania do Zawodu w Valašskim Meziříčí oraz winnicę Jakubík. Stoisko naszego regionalnego partnera jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Piotr Kwaśniak
Kancelaria Zarządu
Fot. Daniel Kozik
Biuro prasowe