Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi dookoła mężczyzny w garniturze

 


 60 dzieci z odwodów: lwowskiego, iwano-frankiwskiego oraz zakarpackiego uczestniczy aktualnie w turnusie kolonijnym zorganizowanym przez Samorząd Województwa Podkarpackiego w Rymanowie-Zdroju. Pochodzą one z rodzin żołnierzy walczących z rosyjskim najeźdźcą oraz z rodzin przesiedlonych z powodu działań wojennych. 

 

Podczas kolonii odwiedził ich wicemarszałek Piotr Pilch:  

Wakacje dla dzieci powinny być czasem radości, beztroski, odpoczynku, miłych wyjazdów, poznawania świata, nowych miejsc oraz ludzi. W pomoc naszym ukraińskim przyjaciołom włączyliśmy się jako Podkarpackie od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Obok wielu rodzajów udzielanej pomocy chcieliśmy sprawić, aby choć na chwilę pokazać najmłodszym ofiarom tej wojny, czyli ukraińskim dzieciom i młodzieży, że ich świat wciąż może być piękny i radosny. Tu w Rymanowie widzimy, że na ich twarzach gości  spokój i szczęście. Mam nadzieję, że ten pobyt na kolonii w Rymanowie pomoże im na nowo poczuć smak dzieciństwa – powiedział wicemarszałek Pilch.

 

W czasie swych odwiedzin wicemarszałek Pilch obdarował dzieci słodyczami. 

Mali goście z Ukrainy w czasie pobytu na podkarpaciu zwiedzili m.in. Pijalnię Czekolady w Korczynie, legendarne Prządki, Zamek Kamieniec w Odrzykoniu, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i Zaporę w Solinie. Mogli również spędzić mile czas korzystając z basenu w Rymanowie-Zdroju lub podczas zajęć sportowych, teatralnych czy artystycznych. Uczestnikom kolonii została zapewniona pomoc tłumacza oraz opieka psychologiczna.

 

Pomysłodawcą wypoczynkudla ukraińskich dzieci w Rymanowie-Zdroju jest marszałek Władysław Ortyl.  

Galeria zdjęć:

Autor tekstu: Natalia Mierzwa-Sowa

Autor zdjęć: Anna Magda 

Kancelaria Zarządu UMWP