Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Miniaturka artykułu

 

Rzeszów był pierwszym etapem wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. Port Lotniczy Rzeszów Jasionka jest dziś pokazywany przez media niemal na całym świecie.

 

 

Prezydent USA przyleciał spotkać się z amerykańskimi żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej (82nd Airborne Division), którzy stacjonują na Podkarpaciu m.in. w Rzeszowie i w Mielcu, a także z przedstawicielami organizacji niosących pomoc humanitarną. Miejscem spotkania z żołnierzami było Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena, w którym od ponad miesiąca przebywają Amerykanie. Były to sympatyczne i bardzo luźne rozmowy, a Joe Biden zjadł ze swoimi żołnierzami pizzę.

 

Na lotnisku z kolei Joe Biden oraz amerykański sekretarz stanu Antony Blinkem spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą. Prezydent USA kurtuazyjnie przywitał się również z gospodarzami regionu wojewodą Ewą Leniart i marszałkiem Władysławem Ortylem. Z Rzeszowa prezydent Stanów Zjednoczonych udał się do Warszawy. Jutro druga część wizyty w tym oficjalne spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

 

  

Autor tekstu: Tomasz Leyko

Biuro Prasowe UMWP