Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Kobieta z kwiatami oraz dwóch mężczyzn stoją na parkingu.

 


Agata Kornhauser-Duda ponownie odwiedziła gościnne Podkarpacie. Jednym z punktów jej wizyty był Rzeszów i urząd marszałkowski, gdzie spotkała się z marszałkiem Władysławem Ortylem.

 

Pierwszej Damie towarzyszył Jacek Siewiera, nowy sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W spotkaniu uczestniczył również wicemarszałek Piotr Pilch oraz Jerzy Jęczmienionka, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, a także Lesław Majkut, sekretarz województwa oraz Rozalia Mazur, zastępca dyrektora Kancelarii Zarządu.

 

To nie pierwsza w ostatnim czasie wizyta Agaty Kornhauser-Dudy na Podkarpaciu i w urzędzie marszałkowskim. Wszystkie związane są z aktualną sytuacją za wschodnią granicą i koordynacją wielu działań pomocowych, w które zaangażowana jest małżonka prezydenta RP. Podczas spotkania omawiane zostały ewentualne propozycje wspólnych inicjatywy do realizacji w najbliższej przyszłości. Pierwsza Dama pytała jakie są najważniejsze potrzeby w województwie w tym zakresie.

 

W trakcie rozmowy marszałek Władysław Ortyl przedstawił najbardziej istotne ostatnie działania związane z pomocą dla Ukrainy. Jednym z tematów były kolonie dla dzieci ukraińskich, które w lipcu i w sierpniu zorganizuje samorząd województwa. W pierwszym turnusie przyjadą do nas dzieci z Ukrainy, posiadające w Polsce status uchodźców, które uciekły do naszego kraju przed wojną. Po nich na Podkarpaciu gościć będziemy dzieci z Ukrainy z obwodów lwowskiego, iwano-frankiwskiego oraz zakarpackiego. 

 

 

Autor tekstu: Tomasz Leyko
Autor zdjęć: Michała Hubala

Biuro Prasowe UMWP