Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Dwóch mężczyzn w garniturach. Podają sobie dłoń. Pozują do zdjęcia.

 


Marszałek Władysław Ortyl spotkał się w Warszawie z Markiem Brzezinskim, Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Stanów Zjednoczonych Ameryki w RP.

 

Politycy rozmawiali o sprawach dotyczących kwestii kluczowych dla Podkarpacia i jego mieszkańców w kontekście kryzysu wywołanego wojną w Ukrainie, fali uciekających przed działaniami wojennymi sąsiadów oraz pomocy udzielanej przez Stany Zjednoczone.

 

Postawa mieszkańców Podkarpacia oraz wsparcie, jakie okazują amerykańskiemu personelowi wojskowemu i dyplomatycznemu są godne podziwu. Polsko-amerykańskie partnerstwo jest dziś silniejsze niż kiedykolwiek  - napisał ambasador Marc Brzezinski na Twitterze po spotkaniu z marszałkiem Władysławem Ortylem.

 

Pod koniec marca prezydent USA Joe Biden przebywał z wizytą na Podkarpaciu. W kwietniu tego roku Województwo Podkarpackie promowało się w Stanach Zjednoczonych podczas misji gospodarczej przedsiębiorców z regionu w Trenton w New Jersey. W maju delegacja Samorządu Województwa Podkarpackiego wzięła udział w obchodach Dnia Konstytucji 3 Maja w Chicago. Także w maju marszałek Władysław Ortyl spotkał się z dowódcą 82. Dywizji Powietrznodesantowej generałem dywizji Christopherem LaNeve. To właśnie pododdziały 82. Dywizji Powietrznodesantowej zostały przerzucone do Polski.

Galeia zdjęć:

Autor tekstu Aleksandra Gorzelak –Nieduży

Biuro prasowe UMWP

Żródło zdjęć: US Embassy Warsaw | Twitter