Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Trójka osób. Pozują do zdjęcia. Uśmiechają się.

 


Autor tekstu: Tomasz Leyko

Autor zdęć:  Anna Magda

Biuro Prasowe UMWP

 

Anne Schmidt-Riou, Konsul Generalna Francji w Krakowie była dziś gościem marszałka Władysława Ortyla. Towarzyszył jej Audelin Chappuis – radca ds. współpracy kulturalnej w Ambasadzie Francji w Warszawie, a zarazem dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce.

 

Tematykę spotkania zdominowały kwestię agresji Rosji na Ukrainę i współpracy w organizacji pomocy humanitarnej. Poruszono też sprawy gospodarcze i współpracę firm z Podkarpacia z francuskimi przedsiębiorstwami, które inwestują w naszym regionie.

 

Poruszono kwestię dwóch wydarzeń, które w maju zaplanowane są na Podkarpaciu. Pierwsza to impreza sektora lotniczego Aerospace and Defense Meetings, która po przerwie związanej z pandemią wraca na Podkarpacie, a jej organizatorem jest francuska firma BCI Aerospace.

 

Druga to konferencja dotycząca wsparcia, pomocy Ukrainie, której współorganizatorem będzie Ambasada Francuska. Propozycja jest odpowiedzią na apel marszałka Władysława Ortyla w sprawie pomocy humanitarnej skierowany w listopadzie 2022 roku do Ambasadora Francji w Polsce. Konferencja ma być platformą do zawiązywania współpracy polskich i francuskich samorządów do realizacji wspólnych projektów pomocowych.

 

Podczas pobytu na Podkarpaciu Anne Schmidt-Roiu spotkała się także z ks. Piotrem Potyrałą, dyrektorem Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz samorządowcami z województwa podkarpackiego

 

Galeria zdjęć: