Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi siedząca przy stole.

 


Współpraca między Podkarpaciem a Nigerią jest możliwa i to na wielu płaszczyznach przyznali wspólnie Ambasador Federalnej Republiki Nigerii w Polsce Christian Onuoha Ugwu i marszałek Władysław Ortyl. Ambasador gościł dziś w urzędzie marszałkowskim.

 

Ambasador podkreślał, że już od dłuższego czasu chciał odwiedzić nasz region, ale na przeszkodzie stawały obostrzenia związane z Covid-19.

 

Szukamy możliwości współpracy z polskimi regionami. Mamy też wiele do zaproponowania – mówił podczas spotkania ambasador.

 

Jak podkreślał Nigeria to kraj bogaty w surowce naturalne szczególnie węgiel. Nigeria produkuje dużo artykułów żywnościowych.

 

Szukamy też doradztwa w zakresie rozwoju przedsiębiorczości. Mocno rozwija się także u nas przemysł filmowy – tłumaczył ambasador. 

 

Marszałek Władysław Ortyl zauważył, że współpraca między Podkarpaciem a Nigerią jest możliwa na wielu obszarach.

 

Mamy duże doświadczenie we współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Funkcjonują u nas instytucje otoczenia biznesu, które bardzo dobrze się sprawdzają. Myślę, że będzie możliwe zorganizowanie misji gospodarczej z Nigerii, podczas której możemy zaprezentować państwu pewne możliwości – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

 

Goście z Nigerii zostali również zaproszeni do wzięcia udziału w Eko-Gali czyli międzynarodowych targów żywności i produktów wysokiej jakości, które w tym roku odbędą się w grudniu. Na pamiątkę wizyty na Podkarpaciu goście z Afryki zostali obdarowani repliką lampa Łukasiewicza.

 

Galeria zdjęć:

 

Autor tekstu: Tomasz Leyko
Autor zdjęć: Michał Hubala

Biuro Prasowe UWMP