Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Trójka osób na scenie z mównicą.

 


 Autor tekstu: Paulina Bąk-Jachna

Kancelaria Zarządu, Oddział współpracy międzynarodowej

 

W amerykańskim konsulacie w Krakowie świętowano 248. rocznicę niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki. Na zaproszenie Ambasadora Marka Brzezińskiego oraz Konsul Erin Nickerson, odbyło się okolicznościowe spotkanie, na którym Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentowała Pani Małgorzata Jarosińska–Jedynak, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

 

Uroczystość otworzył Ambasador Marek Brzeziński, który witając zaproszonych gości mówił o bliskich relacjach, jakie łączą Polskę i USA.

 

Więzy między Polską a Ameryką nigdy nie były bliższe ani ważniejsze. Nasza wyjątkowa polsko-amerykańska przyjaźń łączy się w jedności celu, który dziś wspólnie dzielimy, ta przyjaźń jest niezwykle istotna dla zapewnienia nadziei, ale także niesie obietnicę jutra. Jednym z miejsc, które wspiera wszystkie te wysiłki, jest Konsulat Generalny w Krakowie, niesamowity konsulat, który z dumą reprezentuje amerykańskie interesy w sześciu województwach południowej Polski od ponad pięćdziesięciu lat, a jego historia sięga 1974 roku - mówił Ambasador Marek Brzeziński

 

Wczorajsze uroczystości były także okazją do podziękowań dla Konsul Erin Nickerson i jej pracowników z okazji jubileuszu 50 lat funkcjonowania Konsulatu USA w Krakowie.

 

Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele rządu, korpusu dyplomatycznego, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, reprezentanci świata nauki i biznesu.

 

Dzień Niepodległości to szczególny dzień dla Amerykanów na całym świecie, skłaniający do refleksji nad wolnością i wartościami, które należy pielęgnować i bronić. 4 lipca oficjalnie stał się świętem państwowym w USA w 1870 roku, kiedy to ogłoszono Deklarację Niepodległości – najistotniejszy dokument w nowożytnej historii świata, podpisany w 1776 roku.

 

Galeria zdjęć: