W piątek, 24 kwietnia w kaplicy cmentarnej przy ulicy Rymanowskiej w Sanoku odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Tadeusza Pióro, byłego członka Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Radnego Województwa Podkarpackiego. Zmarłego żegnała rodzina, przyjaciele, współpracownicy, lokalni samorządowcy.

 

200130 geodecuWicemarszałek Anna Huk spotkała się dziś z pracownikami Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie. Złożyła gratulacje laureatom XLIII Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych, którego organizatorem - przy współudziale Stowarzyszenia Geodetów Polskich - jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się wręczenie nagród w organizowanym konkursie „Podkarpacie – tutaj mieszkam. 20 lat województwa podkarpackiego. Nasze osiągnięcia i wyzwania”, w którym Samorząd Województwa był współorganizatorem.

191108 dronGóry są miejscem, gdzie może czyhać wiele zagrożeń. Turyści, którzy wychodzą w góry, ze względu na nagłe i zmienne warunki pogodowe, często wymagają interwencji ratowników górskich, którzy zawsze muszą być gotowi udzielić poszkodowanym fachowej pomocy medycznej. W tym celu zorganizowano szkolenie, które ma podnieść umiejętności ratowników górskich.

191002Rozpoczynają się prace nad programowaniem nowego okresu finansowania 2021-2027 dla Programu Współpracy Transgranicznej POLSKA-BIAŁORUŚ-UKRAINA. W związku z tym, zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej Programu.