logo woloskiUprzejmie informujemy, że w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 Województwo Podkarpackie realizuje projekt pn. Szlak Kultury Wołoskiej, który zakłada utworzenie międzynarodowego szlaku kulturowego bazującego na dziedzictwie wołoskim, w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju tj. z poszanowaniem lokalnych zasobów kulturowych, przyrodniczych i społecznych.

W ramach zadania Spotkania na Wołoskim Szlaku w dniach 18-20 maja 2018 roku w Ustrzykach Górnych odbędzie się impreza pn. Redyk Karpacki – na pasterskim szlaku.

W trakcie imprezy odbędą się trzydniowe warsztaty fotograficzne, których tematem będzie kultura wołoska (redyk pasterski, mieszanie owiec, spotkania pasterskie, prezentacja wyrobów pasterskich, występy amatorskich zespołów folkowych).

W związku z powyższym poszukujemy 10 osób (mieszkańców pogranicza PL-SK), posiadających własny sprzęt fotograficzny, którzy chcieliby nauczyć się fotografii, a powstałe prace zostaną zaprezentowane na stronach internetowych partnerów projektu oraz wykorzystane w publikacjach. W ramach warsztatów zapewniamy pobyt wraz z wyżywieniem (transport we własnym zakresie).

Szczegółowy program zostanie przesłany do osób, które zostaną zakwalifikowane.

Zapisy w formie zgłoszenia chęci udziału w warsztatach do dnia 30 marca 2018 roku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu prosimy o podanie danych kontaktowych (numer tel.). Decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Koordynatorami projektu pn. Szlak Kultury Wołoskiej - Agata Sarna i/lub Monika Maślanka-Preneta (tel. 17/ 747 66 21).

Prowadzący warsztaty Bartosz Sawka.