Otwórz/zamknij mapę strony

logo woloskiUprzejmie informujemy, że w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 Województwo Podkarpackie realizuje projekt pn. Szlak Kultury Wołoskiej, który zakłada utworzenie międzynarodowego szlaku kulturowego bazującego na dziedzictwie wołoskim, w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju tj. z poszanowaniem lokalnych zasobów kulturowych, przyrodniczych i społecznych.


W ramach Uniwersytetu Karpackiego, jedno z zadań dotyczy przygotowania warsztatów z rękodzieła artystycznego z wykorzystaniem oryginalnej ornamentyki karpackiej, które prezentują rzemiosło charakterystyczne dla tej części Karpat.

W związku z powyższym informujemy, że w dniach 23-25 lutego 2018 r. w Dwerniku (woj. podkarpackie), odbędą się warsztaty rękodzielnicze (zajęcia z rzeźbienia m.in. laski pasterskiej oraz robienia tradycyjnej biżuterii karpackiej-krywulki) i tym samym poszukujemy 13 osób (mieszkańców pogranicza PL-SK), którzy nieodpłatnie chcieliby uczestniczyć w ww. zajęciach. W ramach warsztatów zapewniamy pobyt wraz z wyżywieniem.

Szczegółowy program zostanie przekazany zakwalifikowanym uczestnikom w późniejszym terminie.

Zapisy w formie zgłoszenia chęci udziału w warsztatach przyjmujemy do dnia 16 lutego 2018 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu prosimy o podanie danych kontaktowych (numer tel.). Decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Koordynatorami projektu pn. Szlak Kultury Wołoskiej - Monika Maślanka-Preneta i/lub Agata Sarna (tel. 17/ 747 66 21).

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego