171211 warsztatyWarsztaty z rękodzieła artystycznego z wykorzystaniem ornamentyki karpackiej w dniach 24-26.11.2017 r. w Chmielu.

Zgodnie z projektem PLSK.01.01.00-18-0068/16 pt. „Szlak Kultury Wołoskiej” w dniach 24-26.11.2017, w Gospodarstwie agroturystycznym „U Prezesa” Joanny i Ryszarda Krzeszewskich w Chmielu odbyły się warsztaty z rękodzieła artystycznego z wykorzystaniem ornamentyki karpackiej. W warsztatach uczestniczyło łącznie 17 osób z obszaru wsparcia programem.
Warsztaty rozpoczęto od omówienia głównych celów i zadań projektu „Szlak Kultury Wołoskiej” przez przedstawiciela Województwa Podkarpackiego – Monika Maślanka-Preneta - Koordynator projektu.
Zgodnie z programem, w pierwszy dzień Pani Jola Jarecka prowadziła zajęcia z filcowania na mokro podczas których każdy z uczestników wykonał kwiatka, etui na telefon/torebkę oraz kulki na kolczyki. W trzeci dzień prowadziła warsztaty z haftu bojkowskiego.

W dniu 25 listopada 2017 r., druga prowadząca - Pani Joanna Wrzecionko, prowadziła całodniowe warsztaty z robienia ozdób świątecznych, tj. wykonano bombki na choinkę z wełny drzewnej i trawy ziołowej oraz anioły z wełny merynosów.

Nabór uczestników został przeprowadzony poprzez zamieszczenie informacji na stronie internetowej beneficjenta projektu.

Monika Maślanka-Preneta
Koordynator projektu
„Szlak Kultury Wołoskiej”