Otwórz/zamknij mapę strony

 200506 hotelOd 4 maja hotele i pensjonaty ponownie mogą świadczyć usługi. Warunek: zachowanie środków ostrożności.

Z badania przeprowadzonego wśród turystów na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że ponad 30 procent Polaków chce wybrać się na krótki wyjazd jeszcze w maju lub czerwcu.

W przyszłym tygodniu ruszy 2-etapowa certyfikacja hoteli i obiektów noclegowych, którą przeprowadzi Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Regionalnymi i Lokalnymi Organizacjami Turystycznymi.

Certyfikacja jest dobrowolna i bezpłatna, wszelkiej koszty bierze na siebie POT.

Podzielona będzie na dwa etapy. Pierwszy, który rozpocznie się już w przyszłym tygodniu, to autokontrola, podobna do funkcjonującej w Portugalii. Gestorzy bazy noclegowej będą wypełniać ankiety, w których będą musieli wykazać, że spełniają określone wymogi (pokrywające się z wytycznymi GIS). Ankieta będzie do pobrania na stronie POT. Po akceptacji przez POT, dany obiekt będzie otrzymywał certyfikat (również w formie do wydruku).

W kolejnym tygodniu rozpocznie się drugi etap – weryfikacja. Obiekty będą losowo wybierane, który będzie kontrolowany przez przedstawicieli LOT-ów i ROT-ów.

W przypadku obiektów noclegowych będących członkami ROT-ów lub LOT-ów, kontrole przeprowadzi POT – by uniknąć posądzenia o konflikt interesów.

Wytyczne dla funkcjonowania hoteli/obiektów/pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego