Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Turystyka

Poznaj dobre biznesy na wsi

191018 biznes na wsiPolska wieś jest szczególnie atrakcyjna turystycznie. Współczesny wypoczynek na wsi wpisuje się w tak bardzo poszukiwane „slow life” – obecny trend powrotu do natury i zrównoważonego rozwoju. Wiele pięknych zakątków naszego kraju to wzorcowe przykłady zachowania tradycyjnego, kultywowanego od pokoleń krajobrazu kulturowego, w który wkomponowane są elementy cennego, niejednokrotnie wręcz dziewiczego środowiska przyrodniczego.

Krótsza bądź dłuższa „ucieczka” z terenów zurbanizowanych na wieś pozwala na dostrzeżenie harmonijnego połączenia natury i kultury, ich wzajemnego przenikania się. A jeśli do tego dodamy polską przedsiębiorczość i pomysłowość, to otrzymamy niezwykłą mieszankę atrakcji i produktów.

Doceniając znaczenie wyjątkowych walorów wsi naszego kraju, Polska Organizacja Turystyczna w ramach operacji pn. Akcja z udziałem blogerów „Dobry biznes na wsi”, przeprowadziła kampanię, mającą na celu kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako miejsca atrakcyjnego do życia i prowadzenia biznesu.

Dobry biznes na wsi - poznaj inspirujące miejsca