190904 herbaJuż 11.09.2019 o godz. 11:00 Krystian Herba podejmie próbę pobicia rekordu świata skacząc rowerem po schodach budynku Park Inn by Radisson Berlin – najwyższego budynku w Berlinie.

Już 11.09.2019 o godz. 11:00 Krystian Herba podejmie próbę pobicia rekordu świata skacząc rowerem po schodach Park Inn by Radisson Berlin – najwyższego budynku w Berlinie. Rzeszowski zawodnik zamierza pokonać wieżowiec 5-krotnie, pokonując ponad 3800 schodów. Ustanawiając rekord w Berlinie Krystian Herba będzie promował Województwo Podkarpackie i Wschodni Szlak rowerowy Green Velo. Partnerami wydarzenia jest Regionalna Organizacja Województwa Świętokrzyskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Krystian od początku jest ambasadorem Wschodnego Szlaku Rowerowego Green Velo. Dlatego też podczas jego wyczynu nie mogło zabraknąć mobilnego kina 5D oraz materiałów o szlaku. Podczas skoków Krystiana, turyści i kibice bedą mogli odbyć wirtualną podróż po szlaku w srebrnej kapsule. Z Krystianem spotkamy sie na szczycie budynku na konferencji prasowej, podczas której zaprezentujemy ofertę Green Velo naszym sąsiadom z zachodniej granicy.

Krystian Herba specjalizuje się w trialu rowerowym, zdobywa najwyższe budynki na świecie skacząc na rowerze po schodach. Do tej pory zdobył 17 wieżowców w 13 krajach – więcej, niż ktokolwiek na świecie. Pięciokrotnie jego rekordy zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Aktualny rekord Guinnessa również należący do Krystiana wynosi 3461 schodów i został ustanowiony w 2016 roku w Willis (Sears) Tower w Chicago.

Rzeszowski sportowiec do tej pory zdobył między innymi Willis Tower w Chicago, Taipei 101 na Tajwanie, Shanghai World Financial Center w Chinach, Eureka Tower w Australii oraz Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju. Ma na swoim koncie również najwyższe budynki w Polsce, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Ukrainie, Czechach oraz Estonii. Należą do niego aktualne rekordy Guinnessa w ilości schodów pokonanych na rowerze (3461 – Willis Tower w Chicago) oraz w ilości schodów pokonanych na rowerze w ciągu 1 minuty (119 – Atomium w Brukseli, Belgia).

Krystian Herba postawił przed sobą bardzo ambitny cel. Zamierza zdobyć Park Inn by Radisson Berlin 5-krotnie nie schodząc z roweru. Oznacza to że również w windzie będzie musiał utrzymać równowagę na rowerze. Jeśli plan się powiedzie Krystian pokona 185 pięter i ok 3850 schodów i ustanowi nowy rekord świata.