logo rozeta 160W ramach programu PL-BY-UA Województwo Podkarpackie realizuje projekt pt. Świat Karpackich Rozet – działania na rzecz zachowania kulturowej unikalności Karpat. Jednym z działań jest misja badawcza w terminie 11 - 15 kwietnia 2019 r., która odbędzie się w obszarze Gór Hryniawskich w ukraińskiej części Karpat.


Podczas objazdu grupa 12 ekspertów odwiedzi osoby z regionu specjalizujące się w kultywowaniu karpackiej twórczości tradycyjnej, a także miejsca kształtujące kulturowy krajobraz badanego regionu.

Celem objazdu jest zebranie materiału na temat odwiedzanych miejsc i osób, tj. sporządzenie tekstów dziennikarskich (krótka historia danej osoby/twórcy i jego pracowni, prac, otoczenia w którym pracuje, jego dokonania, np. wystawy, książki, inspiracje oraz kto jest odbiorcą ich prac), fotografii, materiałów: filmowego i dźwiękowego, opisów krajoznawczych i etnograficznych odwiedzanych miejsc.

Osoby specjalizujące się w tworzeniu tego rodzaju materiałów mogą zgłaszać chęć udziału w ww. nieodpłatnej misji badawczej, jednakże w myśl założeń realizowanego projektu uczestnicy wyjazdu zobowiązani będą do przygotowania relacji z wyprawy.

Materiały wytworzone przez uczestników zostaną bezkosztowo przekazane partnerom projektu oraz docelowo będą wykorzystane w powstającym Karpackim Centrum Twórczości i Rzemiosła w Bystrem k. Baligrodu, a także na stronach www.

Zgłoszenia należy wysyłać do 5 kwietnia 2019 r. do godz. 14:00 , na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na podstawie przesłanych zgłoszeń wyłoniona zostanie grupa uczestników objazdu, która otrzyma szczegółowy program wyprawy.

Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z uczestnictwem.

pbu logo