Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Turystyka

Nagrody dla podkarpackich obiektów hotelarskich

190307 interior design awardNajbardziej designerski hotel oraz "Duma Karpat" znajduje się na Podkarpaciu.

Rozstrzygnięty został prestiżowy konkurs Interior Design Awards. To już II edycja konkursu, w którym udział biorą hotele o najciekawszych i najbardziej efektownych projektach wnętrz. W tym roku bezkonkurencyjne okazały się obiekty z południa Polski.

- Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie. Niezmiernie się z niego cieszymy, ponieważ jest to potwierdzenie tego, na czym tak bardzo nam zależy, czyli pięknych hotelowych wnętrzach i ambitnym designie – mówi Joanna Preisner, właścicielka Hotelu Bacówka Radawa & SPA****, który zajął w konkursie II miejsce. – Stworzyliśmy miejsce inspirowane stylem podhalańskim, w którym luksus nie oznacza przepychu. Złote elementy są u nas stosowane niezwykle oszczędnie, zamiast tego stawiamy na niebanalne i eleganckie rozwiązania oparte na drewnie. Cieszymy się, że znalazło to uznanie w oczach jury.

Jurorzy konkursu Interior Design Awards oceniają atrakcyjność wnętrza i jego dopasowanie do charakteru miejsca oraz unikatowość projektu. Swoją decyzję opierają na przesłanych przez uczestników zdjęciach wnętrz oraz wypełnionych formularzach zgłoszeniowych. Oprócz Hotelu Bacówka Radawa & SPA**** uznanie w oczach jury zyskał również Hotel Indigo® Krakow – Old Town oraz Niedźwiedzia Residence.

Uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu odbyło się podczas gali XIV edycji targów Interior Design Forum, która miała miejsce 28 lutego w Warszawie, w Centrum Praskim Koneser.

W trakcie pierwszego Wschodnioeruopejskiego Forum Gościnności i Balneologii odbywającego się w Truskawcu na Ukrainie, Hotel Arłamów wyróżniony został odznaczeniem „Kryształowy Lotos”.

Statuetki przyznano firmom, osobom i organizacjom z krajów regionu Karpat za ich zasługi w podnoszeniu poziomu usług turystycznych w tym regionie. Hotel Arłamów uhonorowany został w kategorii „Duma Karpat”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na zakończenie dwudniowego Forum, podczas którego dyskutowano o możliwościach rozwoju turystyki i problemach branży, która staje się główną i najbardziej dynamiczną gałęzią rozwoju w regionie Karpackim. Organizatorem wydarzenia była lwowska obwodowa administracja państwowa, Rada Miejska Truskawca, Instytut Transgranicznej Współpracy i Europejskiej Integracji oraz kompleks hotelowy Rixos-Prykarpattya.

Celem Forum było stworzenie platformy wymiany doświadczeń dla firm i osób, które zajmują się działalnością w zakresie turystyki, gościnności, rehabilitacji i balneologii w Karpackim regionie Europy Wschodniej i tym samym popularyzowanie turystyczno-rekreacyjnego potencjału tej części kontynentu. Na Forum zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnego samorządu miast-uzdrowisk, dyrektorzy i właściciele obiektów w branży hotelarskiej, rehabilitacyjnej z Ukrainy, Polski, Słowacji, Rumunii i Węgier. W wydarzeniu uczestniczyli również liczni przedstawiciele rządów tych krajów.