190304 monachium 160Blisko 1200 wystawców i 140 tys. zwiedzających – taki imponujący bilans mają Międzynarodowe Targi Turystyki i Wypoczynku „Fair for Leisure and Travel – f.re.e.” w Monachium, należące do największych konsumenckich wystaw w Niemczech. W tegorocznej edycji, w dniach od 20 do 24 lutego, uczestniczyło województwo podkarpackie, które wraz z innymi regionami Polski Wschodniej promowało rowerowy szlak GREEN VELO.

Stoisko Wschodniego Szlaku Rowerowego GREEN VELO, przygotowane przez Lubelskie wspólnie z Podlaskim, Podkarpackim, Świętokrzyskim i Warmińsko-Mazurskim, było tłumnie odwiedzane przez targowych gości. Niemcy, w tym mieszkańcy Bawarii są gorącymi zwolennikami turystycznych wypraw rowerowych i karawaningu. Stąd ich duże zainteresowanie rowerową ofertą Wschodniej Polski. Oczywiście najwięcej zapytań dotyczyło północnego odcinka szlaku GREEN VELO, przebiegającego przez Warmię i Mazury, ale bardzo wielu odwiedzających stoisko poszukiwało też informacji o przygranicznych terenach w pozostałych regionach, w tym podkarpackim.

Wśród targowych gości dominowali niemieccy seniorzy oraz rodziny z dziećmi, często znające już GREEN VELO z różnych targów i akcji promocyjnych. Wielu interesowały campingi i inne wygodne i bezpieczne pola dla kamperów, z możliwością wypożyczenia na miejscu rowerów. Powtarzały się też pytania o lepsze obiekty noclegowe z ofertą welness & spa. Najbardziej cieszy fakt odwiedzin na stoisku touroperatorów m.in Niemiec i Kanady, którzy byli zainteresowani naszą ofertą łączącą dobry standard pobytu z elementami aktywnej turystyki, w tym przede wszystkim wycieczek rowerowych.

Z pewnością dużym magnesem przyciągającym gości na stoisko regionów Wschodniej Polski był specjalny rower z symulatorem 3D, umożliwiający odbywanie wirtualnej podróży wybranymi odcinkami szlaku GREEN VELO oraz Polski Wschodniej. Każdy uczestnik takiej symulowanej wyprawy mógł liczyć na bonus w postaci materiałów promocyjnych, w tym atrakcyjnych akcesoriów rowerowych.