Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Turystyka

Green Velo na Pikniku Olimpijskim w Warszawie

180612 piknik20. Piknik Olimpijski na Kępie Potockiej w Warszawie, kolejny raz stał się okazją do prezentacji różnorodności świata sportu. Setki rodzin, pod okiem krajowych multimedalistów, poznawały zarówno dyscypliny znane z igrzysk, jak i nietypowe, rekreacyjne aktywności. Podczas tego wydarzenia promowano również najdłuższą trasę rowerową w naszym kraju.

Promocja aktywnego stylu życia, zdrowia, sportu i olimpizmu, a także stworzenie możliwości czynnego uczestnictwa w programie sportowym osobom w każdym wieku – to główne cele, jakie już od 20 lat przyświecają organizatorom Pikniku Olimpijskiego. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz największych imprez sportowo-rekreacyjnych stolicy. Corocznie odwiedza ją kilkadziesiąt tysięcy osób, które przyjeżdżają do Warszawy z całego kraju. Wielką, jeśli nie największą gratką jest możliwość spotkania ponad 200 polskich medalistów olimpijskich. To ewenement na skalę przynajmniej europejską.

Tegoroczna edycja Pikniku była poświęcona III Młodzieżowym Igrzyskom Olimpijskim w argentyńskim Buenos Aires i z tego względu wiele atrakcji przygotowano specjalnie dla dzieci i młodzieży.

W parku każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na wszystkich przybyłych czekały stoiska z wieloma dyscyplinami sportowymi takimi jak: alpinizm z ścianką do wspinaczki sportowej, badminton, boks, gimnastyka, joga, kajakarstwo, karate, krykiet, lekkoatletyka, łucznictwo, podnoszenie ciężarów, piłka nożna, rolki, deskorolka, rugby, strzelectwo, szachy, szermierka, taekwondo, tenis, tenis stołowy, zapasy i żeglarstwo.

Pośród tak wielu wspaniałych dyscyplin sportowych nie zabrakło stoiska Green Velo promującego najdłuższą trasę rowerową w Polsce. Atrakcją stoiska była kapsuła 5D, w której wyświetlane były filmy o szlaku rowerowym w otoczeniu efektów wizualnych i dźwiękowych, podmuchów powietrza, zapachów czy orzeźwiającego letniego deszczu. Przedstawiciele 5 województw Polski Wschodniej - warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego - informowali zainteresowane osoby o przebiegu szlaku i otaczających go atrakcjach turystycznych.

Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Wśród licznych pytań dot. zróżnicowania nawierzchni, miejsc noclegowych czy atrakcji turystycznych pytano o Miejsca Przyjazne Rowerzystom na szlaku. Wiele osób, głównie rowerzystów, dzieliło się i opowiadało o swoich doświadczeniach związanych ze szlakiem Green Velo.