wroclaw gv mini CopyW dniach 28 i 29 kwietnia 2018 roku Województwo Podkarpackie razem z Województwem Warmińsko - Mazurskim, Lubelskim, Podlaskim i Świętokrzyskim promowało Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo w hali Stulecia we Wrocławiu podczas Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego.

Festiwal skierowany był zarówno do rowerzystów amatorów, jak i osób uprawiających kolarstwo zawodowo oraz do tych, którzy rower traktują jako świetną formę wypoczynku, środek transportu, okazję do poznawania i odkrywania uroków tej bliższej i nieco dalszej okolicy.

Organizatorzy zadbali o to, by odwiedzający na długo zapamiętali imprezę. Odbyły się między innymi: wyścigi szosowe i MTB wokół Hali Stulecia, piknik, kino, zawody na rowerkach biegowych dla najmłodszych, trening z kolarskimi mistrzami, warsztaty rowerowe oraz targi branżowo-turystyczne.

Również na stoisku GREEN VELO nie zabrakło atrakcji. Osoby, które odwiedziły stoisko UMWP mogły przemierzać szlak Green Velo w trójwymiarze pedałując na symulatorze rowerowym, obejrzeć pokazy akrobatyczno-rowerowe na specjalnie przygotowanej powierzchni przez Piotra Bielaka oraz sprawdzić swoją szybkość na refleksomierzu. Uczestnicy konkursów mieli możliwość wygrania cennych nagród, takich jak konsole PSP, plecaki, słuchawki, pulsometry czy power banki.

Całość stoiska uzupełniały materiały promujące największe atrakcje turystyczne regionu. Podkarpacki odcinek trasy rowerowej Green Velo spotkał się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, z których wielu deklarowało, że w najbliższym czasie odwiedzi województwo podkarpackie.