180207 bruksela CopyRegiony Polski Wschodniej promowały swoją ofertę turystyczną na targach Salon des Vacances, które odbyły się w Brukseli.

Targi „Salon des Vacances” to najważniejsze wydarzenie tego typu w Belgii, które co roku odwiedza ponad 100 tysięcy osób. Bierze udział około 700 wystawców.

Tematami przewodnimi tegorocznych targów były: rejsy wycieczkowe, Spa&Wellness i zdrowie oraz gastronomia. Dodatkowy nacisk położony był na miejsca przyjazne społecznościom LGBT.

Stoisko Domu Polski Wschodniej wchodziło w skład polskiego stoiska narodowego ulokowanego w głównej hali, gdzie prezentowane były europejskie destynacje wakacyjne.

Promowano m.in szlak rowerowy Green Velo - to ponad 2 tys. km specjalnie wytyczonej trasy, która wiedzie przez pięć województw Polski Wschodniej. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się także Szlak Architektury Drewnianej oraz szlaki piesze w Województwie Podkarpackim..

Na polskim stoisku narodowym spotkali się m.in. belgijscy dziennikarze turystyczni i touroperatorzy oraz przedstawiciele Polonii.

Więcej informacji o działalności Domu Polski Wschodniej na stronie internetowej www.eastpoland.eu/