160 logo mprNa przełomie grudnia i stycznia zostanie ogłoszony nabór do systemu rekomendacji MPR (informacja taka zostanie zamieszczona w aktualnościach na stronie www.greenvelo.pl oraz na stronie http://www.podkarpackie.pl).

Wszystkich, którzy chcą otrzymać status MPR lub przedłużyć otrzymaną już rekomendację zachęcamy do zapoznania się z kryteriami obowiązkowymi w poszczególnych kategoriach, które należy spełniać ubiegając się o status MPR, oraz do wzięcia udziału w naborze.Podstawą zgłoszenia udziału w systemie rekomendacji będzie wypełnienie i przesłanie podpisanego formularza zgłoszeniowego wraz z wymaganymi oświadczeniami.

Standardy Miejsca Przyjaznego Rowerzystom

Standardy wynikają z oczekiwań turystów rowerowych, typu rekomendowanego obiektu oraz przyjętej transparentnej i nieodpłatnej formuły systemu nadawania rekomendacji. Przyjęcie tych standardów zapewnia jednocześnie wysoką jakość oferty obiektów rekomendowanych jako Miejsca Przyjazne Rowerzystom. Dotyczą one elementów oferty niezbędnych z punktu widzenia turysty rowerowego, jakie posiadać powinien obiekt "przyjazny rowerzystom".
Standardy mają służyć przede wszystkim promocji dobrych praktyk w zakresie obsługi turystów rowerowych na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

1. "Miejsca Przyjazne Rowerzystom" w kategorii: "OBIEKTY NOCLEGOWE" zapewniać powinny następujące, podstawowe świadczenia na rzecz rowerzystów:

a1) skorzystanie przez turystę z pobytu na jedną dobę - kryterium obowiązkowe
a2) bezpieczne i nieodpłatne przechowanie rowerów- kryterium obowiązkowe
a3) nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów- kryterium obowiązkowe
a4) posiadanie aktualnej informacji o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaż części zamiennych do rowerów - kryterium obowiązkowe

2. "Miejsca Przyjazne Rowerzystom" w kategorii: "ATRAKCJE TURYSTYCZNE" zapewniać powinny następujące, podstawowe świadczenia na rzecz rowerzystów:

b1) bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy- kryterium obowiązkowe
b2) bezpieczne, nieodpłatne przechowywanie sprzętu i wyposażenia rowerowego oraz bagażu rowerzysty- kryterium obowiązkowe (kryterium to nie dotyczy „ATRAKCJI TURYSTYCZNEJ”, po której można poruszać się z rowerem)
b3) posiadanie aktualnej informacji o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaż części zamiennych do rowerów - kryterium obowiązkowe

3. "Miejsca Przyjazne Rowerzystom" w kategoriach: "OBIEKTY GASTRONOMICZNE", „INFORMACJE TURYSTYCZNE" i w kategorii: "POZOSTAŁE OBIEKTY USŁUGOWE" zapewnić powinny następujące, podstawowe świadczenia na rzecz rowerzystów:

c1) bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy- kryterium obowiązkowe
c2) posiadanie aktualnej informacji o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaż części zamiennych do rowerów - kryterium obowiązkowe
c3) nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów- kryterium obowiązkowe.

Szczegółowych informacji udziela Koordynator Green Velo w Województwie Podkarpackim:

Kinga Aleksandrowicz - Kostępska tel. 17 747 66 16 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.