logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

160 biura

160 logo mpr

160 logo programu Copy

logo podkarpackie Copy

 

 

logo greenvelo jpg Copy

 

baner unesco

 

Turystyka w regionie

wrota-tury

160 logo programuRozpoczynają się prace przy tworzeniu murali będących kolejnym, działaniem zapisanym w projekcie "W sercu Karpat - granica, która łączy" realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Ich autorem będzie znany, pochodzący z Sanoka, artysta street artu Arkadiusz Andrejkow. Obiekty, na których powstaną murale zlokalizowane są w miejscach widocznych, łatwo dostępnych dla podróżujących po pograniczu turystów: w Komańczy – na przyczółkach mostu kolejowego; w Gminie Dukla – na ścianie Domu Ludowego w Trzcianie (przy drodze krajowej nr 19); w Krempnej – na budynku dyrekcji Magurskiego Parku Narodowego.

Podczas tworzenia murali odbędą się polsko-słowackie warsztaty plastyczne (od 11 do 16 września), których uczestnicy oprócz zajęć teoretycznych wezmą czynny udział w powstaniu murali.

Zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia odbywać się będą w Woli Sękowej (w Uniwersytecie Ludowym).

Warsztaty stanowią doskonałą okazję dla dziennikarzy, by spotkać się z wykonawcami i autorem muralu. Jako że w ramach projektu zaplanowane zostało zrealizowanie dwóch audycji radiowych (jedna w j. polskim i jedna w j. słowackim), to szczególnie dziennikarzy radiowych zapraszamy do złożenia swoich propozycji na audycje.

Pytania oraz propozycje należy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacja telefoniczna: 17/ 747 66 16 (Janusz Górnicki).