170427 hotel

Holiday Inn Express czwartej generacji - hotel jakiego nie ma jeszcze w Polsce zostanie wybudowany w Jasionce obok portu lotniczego i G2A ARENA. Dziś, tj. 26 kwietnia, zarząd portu podpisał w tej sprawie umowę ze spółką Chopin Airport Development. Zgodnie z umową liczący 120 pokoi obiekt ma być oddany do użytku w pierwszej połowie 2019 roku. Hotel będzie działał pod marką Holiday Inn Express w ramach globalnej sieci Intercontinental Hotel Groups (IHG).

Umowa została podpisana podczas konferencji prasowej, w której wzięli udział: Marszałek Województwa Podkarpackiego- Władysław Ortyl, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka - Michał Tabisz, prezes CAD - Gheorghe Marian Cristescu oraz dyrektor ds. Strategii i Rozwoju CAD - Adam Pilczuk.

Bardzo się cieszę, że jesteśmy dzisiaj w Rzeszowie. Długo rozmawialiśmy na temat naszej współpracy. I jesteśmy pod wrażeniem tych wszystkich realizacji: piękne lotnisko, centrum kongresowe. To robi na nas wrażenie – zapewniał podczas spotkania prezes CAD – G. Cristescu.

 Dodał, że liczy na współpracę pomiędzy lotniskiem, G2A ARENA i przyszłym hotelem. Gheorghe Cristescu mówił też o tym, że hotel, który będzie budowany w Jasionce jest nowym produktem na rynku hotelarskim, jakiego jeszcze nie ma w naszym kraju.

 Marszałek W. Ortyl mówił z kolei, że hotel był długo wyczekiwaną i potrzebną inwestycją w tym rejonie.

 Bardzo nas cieszy, że jest to hotel najnowszej generacji. Zawsze mówimy, że jesteśmy regionem innowacyjnym, więc dobrze, że i w tym obszarze te innowacje do nas trafiają, bo one wcale nie muszą się przecież wiązać tylko z lotnictwem czy z przemysłem – podkreślał marszałek W. Ortyl, który uczestniczył w podpisaniu umowy na budowę hotelu.

Prezes portu lotniczego w Jasionce, Michał Tabisz mówił, że cieszy go fakt, iż obok lotniska powstanie hotel tak znanej marki, gdyż będzie to promocja dla całego województwa.

Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że Rzeszów i Podkarpacie to są ciągle marki na dorobku. A posiadając tak znaną markę jak Holiday Inn zwiększamy szansę na to, że biznesmen czy turysta, zastanawiając się nad wyborem lokalizacji, widząc, że jeżeli ma możliwość skorzystania z marki, którą zna na świecie to zdecyduje się tu przyjechać – tłumaczył prezes portu w Jasionce M. Tabisz.

Hotel, który powstanie w Jasionce ma być 120-pokojowy, a jego budowa ma kosztować od 25 do 28 mln złotych. Obiekt ma być innowacyjny, dostosowany głównie do potrzeb klientów, którzy są w podróży służbowej.

Filozofią firmy i produktu Holiday Inn czwartej generacji jest optymalizacja pewnych rozwiązań. Będzie to głównie hotel dedykowany klientowi korporacyjnemu, który będzie w nim krótko, dzień, dwa dni i będzie w nim pracował, dlatego w wielu różnych miejscach we wspólnej przestrzeni będą porty USB, monitory, tablety do sprawdzenia poczty. To będą innowacyjne rozwiązania zapewniające najnowsze technologie – zapewniał dyrektor ds. Strategii i Rozwoju CAD - Adam Pilczuk.

Spółka Chopin Airport Development to część Przedsiębiorstwa Państwowego “Porty Lotnicze”, jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. Podstawową misją i celem spółki jest zagospodarowanie obszarów okołolotniskowych poprzez rentowną realizację projektów hotelowych. W chwili obecnej w portfolio spółki znajdują się 4 hotele: czterogwiazdkowy Courtyard by Marriott przy Lotnisku Chopina, trzygwiazdkowe hotele Hampton by Hilton zlokalizowane przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku oraz trzygwiazdkowy hotel wypoczynkowy Best Western Jurata na Półwyspie Helskim.

 

 

Monika Konopka Biuro prasowe UMWP

Fot. M. Mielniczuk

Video S. Kieszkowski