W dniach 11-12 lutego 2017 w Utrechcie odbyły się targi turystyki pieszej i rowerowej "Fiets & Wandelbeurs". Są to najciekawsze i najważniejsze targi dotyczące rowerów na terenie całego Beneluksu. W ubiegłym roku te dwudniowe targi skupiły aż 500 wystawców i odwiedziło je aż 24 tysiące osób.

Zorganizowano też 120 rożnych wykładów i warsztatów. W minionych latach ZOPOT (Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej) był kilkakrotnie uczestnikiem tych targów. Ze względu na wzrastające zainteresowanie Holendrów wakacjami rowerowymi w Polsce oraz rosnącą popularność samej imprezy targowej, ZOPOT Amsterdam, po kilkuletniej przerwie przygotował swój udział w tegorocznym wydaniu Fiets & Wandelbeurs.

Promocja najdłuższego szlaku rowerowego w Polsce Green Velo była jedynym tematem polskiego wystąpienia. Polska prezentowała się na 21metrowym stoisku, a dodatkową atrakcją naszej prezentacji był symulator rowerowy 3D, dzięki któremu odwiedzający mogli odbyć wirtualną podróż do wszystkich regionów Polski Wschodniej. Ogromną atrakcją czekającą na odwiedzających targi oraz Polskie Stoisko Narodowe były pokazy akrobacji rowerowych w wykonaniu Krystiana Herby, pięciokrotnego rekordzisty Guinnessa, który skacząc na rowerze zdobywa najwyższe budynki na Świecie.

Podczas targów rozdaliśmy mnóstwo wydawnictw promocyjnych i map, które cieszyły się ogromnym powodzeniem, a także zachęcaliśmy do zwiedzenia na dwóch kółkach niezwykłych i różnorodnych regionów Polski Wschodniej.