151218-dziennikarzePrzez cztery dni dziennikarze ogólnopolskich mediów zajmujący się tematyką turystyczną, zwiedzali Podkarpacie. Celem objazdu studyjnego było zaprezentowanie oferty turystycznej regionu. Zwiedzili m.in.: Przemyśl, Sanok, Krosno i Rzeszów. Na ich trasie nie mogło zabraknąć oczywiście Bieszczadów z licznymi atrakcjami turystycznymi.

Dziennikarze różnych ogólnopolskich mediów (m.in. TVN, Interia.pl, „Rynek Turystyczny”, „Świat, Podróże, Kultura”, TV Obiektyw, Kropka.tv) swą podkarpacką podróż rozpoczęli od Przemyśla. Przywitała ich tam grupa Szwejków, którzy towarzyszyli gościom podczas spaceru po Twierdzy Przemyśl. Kolejnym etapem był tzw. „bieszczadzki worek”, gdzie nadleśniczy Jan Mazur zaprezentował walory turystyczne na terenie Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie”. Jedną z atrakcji podczas wizyty w Bieszczadach były odwiedziny w zagrodzie żubrów w Mucznem.

Kolejną atrakcją, jaka czekała na dziennikarzy było zapoznanie się z ofertą astroturystyki, oferty Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”. Zaprezentował ją Paweł Duris w gościnnym „Dolistowie”, gospodarstwie turystycznym w Dwerniku.

W kolejnych dniach objazdu dziennikarze poznali ofertę Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, Zagrodę Magija oraz Chutor Kozacki w Łukowem. W tym ostatnim miejscu odważniejsi mogli spróbować jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

W programie podkarpackiego objazdu  znalazło się także zwiedzanie kolekcji Z. Beksińskiego w sanockim zamku oraz zwiedzanie Rynku Galicyjskiego w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, czy też spacer z przewodnikiem po Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce.

W Krośnie wielkim zainteresowaniem dziennikarzy cieszyła się oferta Centrum Dziedzictwa Szkła. Ostatnią noc goście spędzili w Dworze Kombornia skąd udali się do Rzeszowa, odwiedzając po drodze Rezerwat Prządki. Wizytę dziennikarzy w województwie podkarpackim  zakończył spacer rzeszowskimi podziemiami.

 

 

Kinga Aleksandrowicz-Kostępska/Daniel Kozik

UMWP