Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

pociąg na stacji

 


Od 1 października mieszkańcy centralnej części Podkarpacia będą mogli podróżować taniej. Wszystko za sprawą nowej oferty „Zintegrowany Bilet Pociąg + Autobus” kierowanej między innymi do dzieci i młodzieży oraz studentów. Strefowy bilet miesięczny będzie uprawniał do przejazdów pociągami POLREGIO oraz środkami komunikacji miejskiej ZTM w Rzeszowie.

 

Oferta została przygotowana przez POLREGIO S.A. oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Bilet strefowy będzie umożliwiał przejazdy pociągami POLREGIO na obszarze ograniczonym stacjami: Dębica, Przeworsk, Kolbuszowa, Strzyżów, który jest podzielony na 4 strefy kolejowe oraz komunikacją miejską na całej sieci obsługiwanej przez ZTM Rzeszów.

 

Cieszę się, że mieszkańcy centralnej części naszego regionu w końcu będą mogli korzystać ze zintegrowanego biletu. Wierzę, że będzie to znacząca ulga finansowa, zwłaszcza dla rodziców dzieci i młodzieży uczącej się w stolicy Podkarpacia - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

 

Z ulgi 49% skorzystają dzieci i młodzież w okresie od rocznego przygotowania przedszkolnego do ukończenia szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej – publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej. Ulga będzie obowiązywać nie dłużej niż do ukończenia 24. roku życia.

 

Z ulgi 51% skorzystają studenci szkół wyższych i słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych do ukończenia 26. roku życia oraz doktoranci do ukończenia 35. roku życia.

 

Bilet strefowy będzie można nabyć w kasie biletowej, u obsługi pociągu lub za pośrednictwem elektronicznych kanałów sprzedaży (mPOLREGIO, KOLEO, E-PODRÓŻNIK BILETY) - w przedsprzedaży do 30 dni naprzód.

Ceny biletów będą zróżnicowane ze względu na 4 strefy, wewnątrz których znajdują się stacje i przystanki obsługiwane przez POLREGIO:

 

  • Strefa I - Rzeszów Główny, Rzeszów Zachodni, Rudna Wielka, Świlcza, Rzeszów Załęże, Strażów, Rzeszów Staroniwa, Rzeszów Osiedle, Rzeszów Zwięczyca, Boguchwała, Miłocin, Zaczernie, Rogoźnica koło Rzeszowa.

Bilet normalny - 172,00 zł, ulga 49% dla dzieci i młodzieży - 87,72 zł, ulga 51% dla studentów - 84,28 zł.

  • Strefa II – Trzciana, Będziemyśl , Krzemienica, Łańcut, Wisłoczanka, Babica , Babica Kolonia, Czudec, Głogów Małopolski, Budy Głogowskie.

Bilet normalny - 227,00 zł, ulga 49% dla dzieci i młodzieży - 115,77 zł, ulga 51% dla studentów - 111,23 zł.

  • Strefa III – Sędziszów Małopolski, Ropczyce Witkowice, Ropczyce, Głuchów, Kosina, Rogóżno koło Łańcuta, Grzęska, Zaborów Błonia, Zaborów, Strzyżów nad Wisłokiem, Widełka, Kolbuszowa.

Bilet normalny - 295,00 zł, ulga 49% dla dzieci i młodzieży - 150,45 zł, ulga 51% dla studentów - 144,55 zł.

  • Strefa IV – Lubzina, Dębica Wschodnia, Dębica, Przeworsk.

Bilet normalny - 336,00 zł, ulga 49% dla dzieci i młodzieży - 171,36 zł, ulga 51% dla studentów - 164,64 zł.

 

Galeria zdjęć:

 

Autor tekstu: Daniel Kozik

Autor Zdjęć: Mateusz Romankiewicz

Biuro Prasowe UMWP