Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


I stało się! Z podrzeszowskiej Jasionki ruszyły wakacyjne loty do Wenecji. Pierwszy samolot LOT-u wylądował dziś na weneckim lotnisku im. Marco Polo o godzinie 8:50. Loty będą odbywać się systematycznie raz w tygodniu maszynami należącymi do przewoźnika PLL LOT, aż do 18 września.

 

Pierwszym kursem do Wenecji polecieli między innymi: Piotr Pilch - wicemarszałek województwa oraz Adam Hamryszczak – prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Na miejscu dokonali oni uroczystego otwarcia stosika promocyjnego województwa podkarpackiego, na którym nie mogło oczywiście zabraknąć materiałów promujących Podkarpacie oraz regionalnych słodkości.

 

Wierzę, że Wenecja stanie się atrakcyjną destynacją dla mieszkańców naszego regionu. To piękne miejsce, gdzie mile można spędzić czas z całymi rodzinami. Położone na adriatyckiej lagunie miasto kryje w sobie wiele atrakcji, tutaj każda uliczka, każda kamienica mają wspaniałą historię do opowiedzenia. Dlatego jestem przekonany, że to połączenie lotnicze zachęci mieszkańców Podkarpacia do wakacyjnego odpoczynku we Włoszech – mówił wicemarszałek.

 

 

Podróż samolotami PLL LOT z Jasionki na lotnisko im. Marco Polo trwa około dwóch godzin. Samoloty wylatują z Rzeszowa o godzinie 6:55, a na miejsce dolatują o 8:50. Z kolei start z włoskiego lotniska planowany jest już o godz. 9:25, zaś przylot do stolicy Podkarpacia o 11:25. Loty odbywają się samolotem Bombardier Q400. Maszyna może jednorazowo wziąć na pokład 78 osób.

 

Prezes podrzeszowskiego lotniska, Adam Hamryszczak prognozuje, że ten kierunek może być hitem tegorocznych wakacji dla turystów z całego Podkarpacia:

 

Wenecja jest jak magnes. To perła Adriatyku, tak się o niej mówi. I są tam miejsca, które trzeba po prostu zobaczyć, jak Plac i Bazylika Świętego Marka, Pałac Dożów, Mosty Westchnień i Rialto, Canal Grande – opowiada.

 

Będąc w Wenecji warto również zobaczyć wyspę Lido i jej piaszczyste plaże, gdzie wypoczywają zarówno turyści, jak i wenecjanie, tam też odbywa się słynny festiwal filmowy – dodaje Adam Hamryszczak.

 

Galeria zdjęć:

 

Autor tekstu: Daniel Kozik

Autor zdjęć i wideo: Mateusz Romankiewicz

Biuro Prasowe UMWP