Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuOkoło 3,7 mln złotych kosztować będzie nowa inwestycja drogowa na Podkarpaciu. Chodzi o przebudowę połączenia drogi wojewódzkiej z drogą powiatową i drogami gminnymi w centrum Krzeszowa, gdzie powstanie rondo. Inwestycja dotyczy rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 863 Kopki – Krzeszów – Tarnogród – Cieszanów. Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

O planach związanych z tą inwestycją była mowa podczas piątkowej konferencji w Krzeszowie, która zakończyła się symbolicznym wbiciem „pierwszej łopaty” pod nowe zadanie. Była tam wicemarszałek Ewa Draus. Obecni byli również: sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Starosta Niżański Robert Bednarz, Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski, Zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim Marta Jakowska, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotr Miąso oraz przedstawiciel Wykonawcy - Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów w Rzeszowie - Krzysztof Czech Dyrektor Kontraktu.

Inwestycja polegać będzie na rozbudowie skrzyżowania w Krzeszowie z drogą powiatową nr 1069R oraz budowie i przebudowie niezbędnej infrastruktury technicznej. Oprócz ronda mają powstać ścieżki rowerowe i chodniki dla pieszych. Realizacja zadania jest możliwa dzięki dofinansowaniu z RFIL, które otrzymała gmina Krzeszów, a także dzięki wsparciu z budżetu województwa i starostwa powiatowego w Nisku.

Obecny w Krzeszowie minister Rafał Weber potwierdził zaangażowanie resortu w poprawę sieci dróg samorządowych.

Ministerstwo Infrastruktury nadal będzie prowadzić projekty wspierające budownictwo drogowe. Cieszą wszystkie inwestycje realizowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przebudowa tego skrzyżowania jest bardzo istotna z punktu widzenia całego powiatu niżańskiego.

Wicemarszałek Ewa Draus powiedziała natomiast:

Gratuluję wszystkim zaangażowanym w realizację tej drogi. Jest to inwestycja znacząca, która poprawia nie tylko dostępność komunikacyjną, ale wpływa także na rozwój przemysłu i przedsiębiorczości w tej części regionu.

Wójt Krzeszowa Stanisław Nowakowski przyznał, że jest to inwestycja, o którą gmina zabiegała od lat:

Cieszę się, że uda się zrealizować zadanie które jest istotnie ważne nie tylko dla mieszkańców naszej gminy, ale także dla mieszkańców całego powiatu i województw

Wykonawcą robót jest: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Rzeszowie.

Termin umowny wykonania robót: 15.12.2021r.

Tekst. Krzysztof Witek 
Kancelaria Zarządu UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego