Otwórz/zamknij mapę strony
 201006 VirtualExpo
 
Motoryzacja, lotnictwo i branża IT oraz jakość życia – to właśnie motywy przewodnie trzech dni hybrydowej edycji Podkarpackiego Virtual Expo. Połączenie stacjonarnych wydarzeń z wirtualną rzeczywistością pozwala każdemu zainteresowanemu na uczestnictwo. 
 
To pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które odbywa się w G2A Arenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa. Trzydniowa impreza rozpoczęła się dzisiaj od spotkania z dziennikarzami.

Ja myślę , że ta przestrzeń G2A Areny też w takiej formule się dziś sprawdzi. Myślę, że wszyscy odnajdujemy się w tej nowej rzeczywistości. Wiemy, że będzie nam ona jeszcze jakiś czas na pewno towarzyszyła. Nie możemy siedzieć z założonymi rękami i się martwic, ale wspierać gospodarkę, wspierać cały system funkcjonowania społeczno – gospodarczy. To jest istotne by nie zatrzymać procesów gospodarczych – mówił Marszałek Ortyl.
 
 
Na hybrydową formułę targów w charakterze wystawców zostali zaproszeni przedsiębiorcy, stowarzyszenia i instytucje otoczenia biznesu, związane z lotnictwem, motoryzacją, informacją i telekomunikacją, jakością życia oraz rynkiem pracy. Natomiast uczestnicy mogą zwiedzać ich wirtualne stoiska na platformie Podkarpackie Virtual Expo. Czat oraz komunikator głosowy Skype umożliwia bezpośredni kontakt z wystawcami dla chętnych.
 
Tak jak powiedzieliśmy sobie: inaczej reaguje branża lotnicza, inaczej reaguje przemysł obronny inaczej motoryzacja no i cała branża związana z przetwórstwem. Ale myślę, że wszyscy się już dziś w tym odnajdują. Można powiedzieć, że ta trudna sytuacja się już ustabilizuj. Wiemy jaki poziom osiągamy, jakie problemy są na każdy dzień ale też zadeklarować że w zależności od sytuacji będziemy też reagować i podejmować pewnego rodzaju działania, tak jak te dzisiejsze targi wirtualne. Podkarpacie słynie z innowacji. Ta organizacja na tę skalę w takim systemie tez nas wyprowadza na pozycję lidera – dodaje Marszałek Ortyl.
 
W ramach targów odbędzie się również kolejna edycja Eko-Gali oraz wirtualne targi pracy.
 
Przeniesienie EKOGALI do wirtualnej rzeczywistości, na pewno nie jest to proste. Niestety w tym roku nie możemy próbować tych produktów ekologicznych, tradycyjnych; nie będziemy czuli ich zapachu ich smaku, nie będzie degustacji, ale zapraszam konsumentów aby za pośrednictwem platformy internetowej odwiedzali profile wystawców i zapoznawali się z ich ofertą handlową – skomentowała Alicja Duliban przedstawicielka Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego.
O swojej wizycie na Virtual Expo mówił Grzegorz Boerner dyrektor Biura Inwestycji i Infrastruktury w LOT Aircraft Maintenance Services. – Jest to jak najbardziej naturalna sytuacja, bo gdzie indziej mielibyśmy szukać dogodnego środowiska do naszej działalności. Podkarpacie jest to kuźnia kadr dla branży. Tutaj znajdują się wszystkie najlepsze, największe i najbardziej znane szkoły, które szkolą kadry. Targi pracy: jesteśmy tu aktywni już od kilku lat.
Obecność na tym Wirtualnym Expo ma dwa cele: jeden to wziąć udział w eksperymencie i nie tracić kompaktu. Pokazać że istniejemy. Branża motoryzacyjna mocno ucierpiała na pandemii – mówił Ryszard Jania prezes zarządu stowarzyszenia „Wschodni Sojusz Motoryzacyjny”
 
Dzisiejsze wydarzenia przeznaczone motoryzacji rozpoczęły się o 10:00. Prowadzi je Adam Kornacki - dziennikarz motoryzacyjny, producent programów TV oraz prezenter. Jego gośćmi na panelu dyskusyjnym są: Paweł Hoffman, Stanisław Myszkowski, Maciej Wisławski, Iwona Blecharczyk oraz Karolina Pilarczyk. Tematem jutrzejszych wydarzeń jest „lotnictwo i branża IT”, natomiast w trzeci dzień poruszana będzie „jakość życia”.
 
Tradycyjny event oraz spotkaniami on-line – to właśnie Podkarpackie Virtual Expo 2020. Hybrydowa forma pomogła stworzyć okazję uczestnictwa każdemu zainteresowanemu. Wizualizacja hali targowej - wnętrza G2A Areny Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce przedstawia dostępnych wystawców w formie aktywnych logotypów, a dostępne transmisje na żywo z G2A Arena, dedykowane są targom webinary oraz sesjom Q&A z udziałem ekspertów. 
 
Tekst/Zdjęcia: Anna Magda
Video: Mateusz Romankiewicz
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego