Otwórz/zamknij mapę strony

Herb przedstawia na tarczy dwudzielnej w słup w prawym polu czerwonym gryfa ukoronowanego srebrnego wspiętego w lewo, w lewym błękitnym lwa ukoronowanego złotego wspiętego o języku czerwonym. Ponad nimi krzyż kawalerski srebrny. Napis Strategia 2030W dniu 14 września br. Zarząd Województwa Podkarpackiego uchwałą Nr 198/4049/20 przyjął autopoprawki do projektu Strategii rozwoju województwa – Podkarpackie 2030. Przyjęty dokument zostanie przedłożony pod obrady Sejmiku Województwa Podkarpackiego do drugiego czytania, celem jego przyjęcia.

Strategia rozwoju województwa to jeden z najważniejszych dokumentów w naszym regionie określający trendy rozwoju oraz cele na najbliższe lata, a także główne działania zmierzające do ich osiągnięcia. Dokument ten realizuje koncepcję zrównoważonego rozwoju w ujęciu społecznym, gospodarczym i przestrzennym, a dzięki formule partycypacji w której prowadzone były prace nad jego treścią, stanowi wyraz potrzeb oraz oczekiwań zarówno na szczeblu regionalnym, jak i lokalnym.

Strategia rozwoju województwa – Podkarpackie 2030 jest podstawą zapisów wszystkich średniookresowych dokumentów programowych województwa, w tym Regionalnego Programu Operacyjnego. Jest ona podstawą budowania partnerstw i sieciowania w ramach województwa, a także w układzie europejskim oraz krajowym.

Poniżej jednolity tekst projektu Strategii rozwoju województwa – Podkarpackie 2030.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego