Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Zdjęcie budynku urzędu marszałkowskiego

 

Rusza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie przygotowawcze" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Uchwałę w tej sprawie podjął w dniu 22 marca 2022 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego.

Zgodnie z podjętą uchwałą nabór trwać będzie od 6 do 29 kwietnia 2022 r.

Wnioski należy składać wyłącznie osobiście w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, al. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, 4 piętro, pokój 432 (sekretariat).

Podmiotami uprawnionymi do składania wniosków o przyznanie pomocy są istniejące oraz nowo tworzące się lokalne grupy działania, które przygotowują lokalne strategie rozwoju dla swoich obszarów.

Warunki i tryb przyznawania pomocy finansowej określony został w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie przygotowawcze” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. z 2015 r. poz. 851 z późn. zm.).

Przedmiotowe wsparcie ma za zadanie posłużyć w wypracowaniu mechanizmów współpracy i włączenia lokalnych społeczności w celu opracowania i przygotowania projektu LSR na lata 2023-2027.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Departamencie Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, pod numerem telefonu (17) 747 69 36 oraz poprzez zapytania e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków.

Strona z linkami do pobrania dokumentów: Formularze wniosków i umów - wsparcie przygotowawcze

Do pobrania:

Ogłoszenie o naborze wniosków (plik pdf, rozmiar 61kB)