logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Ochrona środowiska w regionie

wrota-srodowisko

180622 zieloneSamorządowcy z terenu województwa podkarpackiego spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim by wziąć udział w seminarium ZIELONE MIASTO, którego tematem przewodnim była zieleń miejska.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Maria Kurowska, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Pani Marszałek zwróciła uwagę na istotną rolę zielonych tereny we współczesnym świecie. Podkreśliła również, że Samorząd Województwa bierze czynny udział w akcjach nasadzania drzew wspierając m.in. środowisko pszczelarskie. Na zakończenie dodała, że w roku bieżącym na terenie województwa odbędzie się akcja sadzenia 100 drzew i tworzenia żywych pomników upamiętniających 100–lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zaproszeni goście mogli wysłuchać prelekcji m.in. o ogromnej roli zieleni i jej praktycznych funkcjach, o drzewach w przestrzeni publicznej, co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie zieleni, właściwym doborze i sadzeniu, pielęgnacji i polecanych gatunkach do warunków miejskich.

Seminarium zorganizowała Agencja Promocji Zieleni oraz Związek Szkółkarzy Polskich. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.


Agnieszka Leniart
Departament Ochrony Środowiska

 

 

 

 

.

 

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 584 gości oraz 0 użytkowników.