logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Ochrona środowiska w regionie

wrota-srodowisko

Młodzież naszego województwa po raz pierwszy w 16 – letniej historii konkursu zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim Konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, organizowanym przez Porozumienie Parków Krajobrazowych Polski. Zwycięzką drużyną okazali się gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Gwoźnicy Górnej pod opieką Pani Beaty Owoc.

Ideą konkursu jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej przyrody parków krajobrazowych Polski, poszerzenie wiadomości z zakresu ochrony środowiska w tym ochrony przyrody, rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody, rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi, zainteresowanie światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu.

Konkurs przebiega kilkuetapowo: etap szkolny, gminny, parkowy, wojewódzki oraz finał ogólnopolski. W konkursie biorą udział uczniowie gimnazjów reprezentujący wszystkie parki krajobrazowe w Polsce. Ogólnopolski finał konkursu organizowany jest co roku przez inne województwo, w tym roku gospodarzem finału w dniach            5 -9 czerwca br. było województwo świętokrzyskie.

Serdecznie gratulujemy młodzieży i jej opiekunom.

 

Statystyka

Odwiedza nas 518 gości oraz 0 użytkowników.