logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Ochrona środowiska w regionie

wrota-srodowisko

160615 mielecEfektywność energetyczna ze szczególnym uwzględnieniem niskiej emisji to główny temat ciekawej konferencji, zorganizowanej przez forum profesjonalistów technologii energooszczędnych Globenergia. Jej gościem był marszałek Władysław Ortyl, który objął także patronat nad tym wydarzeniem. Konferencja odbyła się w Mielcu w Inkubatorze Nowych Technologii.

- To w dzisiejszych czasach ważny i drażliwy temat, szczególnie w takim mieście jak Mielec. Niezwykle ważna jest edukacja w tej kwestii. Samorząd Województwa ma narzędzia aby również wspierać działania ograniczającą zanieczyszczenia powietrza. Mam na myśli środki, które na ten cel przeznaczono w Regionalnym Programie Operacyjnym. Gminy aktywnie działają, aby je pozyskać. Przykładem jest powiat mielecki, w którym włodarze gmin podpisali list intencyjny w sprawie wspólnych działań. Mam nadzieję, że do tej inicjatywy dołączy miasto Mielec - powiedział marszałek Władysław Ortyl. 

Wśród gości nie zabrakło również starosty mieleckiego Zbigniewa Tymuły i prezydenta Mielca Daniela Kozdęby. O szczegółach działań związanych z niską emisją, a także możliwościach jakie w kwestii ochrony powietrza niesie ze sobą nowy Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 mówił Andrzej Kulig, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. W dalszej części konferencji nie zabrakło przykładów dobrych praktyk z różnych gmin z Polski Południowo-Wschodniej.

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP  

Statystyka

Odwiedza nas 558 gości oraz 0 użytkowników.