logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Ochrona środowiska w regionie

wrota-srodowisko

160609 ParkiEntzuzjastów przyrody wśród młodzieży nie brakuje. Kto miał wątpliwości mógł przekonać się o tym 7 czerwca 2016r. w Polańczyku, gdzie odbył się ogólnopolski etap XV edycji Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Porozumienia Parków Krajobrazowych Polski. Ideą konkursu jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej przyrody parków krajobrazowych Polski, poszerzenie wiadomości z zakresu ochrony środowiska w tym ochrony przyrody, rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody, rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi, zainteresowanie światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu.
Konkurs przebiega kilkuetapowo: etap szkolny, gminny, parkowy, wojewódzki oraz finał ogólnopolski. W konkursie biorą udział uczniowie gimnazjów reprezentujący wszystkie parki krajobrazowe w Polsce. Ogólnopolski finał konkursu organizowany jest co roku przez inne województwo. W roku 2016 organizatorem finału konkursu był Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie i Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu.
Tegorocznym zwycięzcą została drużyna uczniów reprezentująca parki krajobrazowe województwa łódzkiego. Województwo Podkarpackie reprezentowała drużyna gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Gwoźnicy Górnej pod opieką Pani Beaty Owoc. Drużyna stanęła na podium zajmując wysokie trzecie miejsce. Należy zaznaczyć, że Publiczne Gimnazjum  w Zespole Szkół w Gwoźnicy Górnej po raz pierwszy przystąpiło w tym roku do konkursu a wywalczona trzecia lokata jest najwyższą lokatą zajętą przez młodzież naszego województwa w 15 – letniej historii konkursu. Gratulujemy młodzieży i jej opiekunom.
 
Magdalena Radecka
Departament Ochrony Środowiska

 

Statystyka

Odwiedza nas 892 gości oraz 0 użytkowników.