logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Ochrona środowiska w regionie

wrota-srodowisko

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych otrzymał ponad 3 mln zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wykonanie zabezpieczenia przeciwpowodziowego terenów położonych wzdłuż potoku Fugas w powiecie brzozowskim. Inwestycja będzie realizowana przez PZMiUW.

Konieczność pilnej realizacji inwestycji wynika z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony przeciwpowodziowej ok. 1 400 osobom zamieszkałym w Brzozowie na obszarze ponad 4 ha. W terenie zagrożonym znajduje się także Szpital Specjalistyczny w Brzozowie - Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. Bronisława Markiewicza. Szpital dysponuje 505 łóżkami - w latach 2013-2014 przyjął ok. 48 000 pacjentów. Na obszarze zagrożonym wodami powodziowymi potoku Fugas, zlokalizowana jest również zabudowa mieszkalna (35 budynków mieszkalnych), budynek handlowo-usługowy, zakład pogrzebowy i infrastruktura techniczna.

Dotacja na zabezpieczenia przeciwpowodziowe potoku Fugas jest również ważna z innego powodu. Jest ona bowiem powiązana z inną inwestycją – realizowaną obecnie wschodnią obwodnicą Brzozowa. Są odcinki, na których inwestycje się nakładają, dlatego z przyczyn technicznych istnieje konieczność wcześniejszego wykonania prac dotyczących zabezpieczenia przeciwpowodziowego terenów położonych wzdłuż potoku Fugas, a w drugiej kolejności inwestycji drogowej. Część planowanej inwestycji przeciwpowodziowej położona jest pod korpusem drogi, której odwodnienie będzie wprowadzone do projektowanego rurociągu.  

W ramach prac przeciwpowodziowych wykonana zostanie m.in. regulacja potoku, przebudowany zostanie przepust drogowy, powstanie rurociąg odprowadzający nadmiar wód powodziowych do rzeki Stobnica oraz konserwacja istniejącego koryta potoku Fugas.

Statystyka

Odwiedza nas 739 gości oraz 0 użytkowników.