logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Ochrona środowiska w regionie

wrota-srodowisko

141218-LucjanO planowaniu energetycznym w samorządach oraz możliwościach współfinansowania zadań efektywności energetycznej w gminach dyskutowano na konferencji w urzędzie marszałkowskim. Odbywająca się 18 grudnia debata odbyła się w gronie przedstawicieli podkarpackich samorządów.

Konferencję otworzył Lucjan Kuźniar Członek Zarządu Województwa. Na wstępie przywitał gości oraz wspomniał, że w ostatnich latach na obszarze województwa podkarpackiego obserwuje się wzrost świadomości w zakresie odnawialnych źródeł energii. Coraz liczniej podejmowane są działania inwestycyjne zmierzające do poprawy efektywności energetycznej oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii. Ponadto Marszałek przypomniał jakie kompetencje posiada Samorząd Województwa wynikające z ustawy Prawo energetyczne. Dodał również, że w ramach obowiązku ustawowego, wspólnie z Podkarpackim Biurem Planowania Przestrzennego utworzony został „Rejestr systemów energetycznych wynikających z dokumentów zaopiniowanych przez Zarząd Województwa Podkarpackiego”, który został przedstawiony również na mapach.

W dalszej części konferencji poruszone były tematy m.in. uchwalonego w lutym br. dokumentu pn.: „Wojewódzki Program Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii dla Województwa Podkarpackiego”, rozwoju OZE w perspektywie finansowej i regulacyjnej 2014-2020, OZE w procesie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej oraz efektywność energetyczna i planowanie energetyczne oraz dokumenty strategiczne związane z gospodarką niskoemisyjną i rozwojem OZE. Za obsługę merytoryczną konferencji odpowiedzialna była Podkarpacka Agencja Energetyczna Sp. z o.o. w Rzeszowie, która pełni rolę podmiotu, który kreuje politykę Samorządu Województwa w obszarze energetyki odnawialnej.

 

Agnieszka Wiater

Dep. RG
fot. Michał Mielniczuk
biuro prasowe

Statystyka

Odwiedza nas 854 gości oraz 0 użytkowników.